Program 2017

Účinkující na Pekelném ostrově 2017 zveřejňujeme postupně. Během následujících měsíců tak stejně jako v předchozích letech představíme postupně zhruba dvacítku kapel, které se představí v Holýšově v roce 2017. Sledujte web a náš festivalový Faccebook!

Sweet (www.thesweet.com)

V 70. letech si kapela The Sweet doslova podmanila hudební svět. Na pódiích vystupují doposud a stále vyprodávají! Kapela doposud prodala 55 milionů alb. Jejich hity jako Fox on the Run, Ballroom Blitz, Love is Like Oxygen, nebo Teenage Rampage, dobyly vrchol hitparád a jsou známé dodnes.

OLYMPIC (www.bestia.cz/olympic/)

Na festival dorazí v roce 2017 premiérově legendární česká rocková kapela Olympic na čele s Petrem Jandou. Takže Jasná zpráva, Dej mi víc své lásky, Želva a spoustu dalšího!

DAVID KOLLER (www.davidkoller.cz)

David Koller patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Známý je především jako lídr rockové skupiny Lucie. Právě na Kollerovo hity z Lucie se můžeme také premiérově těšit na Pekelném ostrově! David Koller také účinkoval i v dalších rockových formacích (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka, Blue Effect) a známý je i jako hudební producent, kdy se podílel na řadě projektech a filmech.

DYMYTRY (www.dymytry.cz)

Těžce extrovertní kapela hrající Psy-core. Pořádný nářez a originální aranžmá. Kapela Dymytry je přitom na západě Čech dobře známá a na Pekelném ostrově není žádným nováčkem. Po roční pauze se opět vrací!

JAROSLAV UHLÍŘ (www.jaroslav-uhlir.cz)

Jeden z nejznámějších českých písničkářů a autor nesmrtelných hitů. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let vytvořil J. Uhlíř převážně ve spolupráci se Z. Svěrákem jako jsou „Holubí dům“ , „Severní vít“ , „Ani k stáru“ , „Není nutno“ atd.

INÉ KAFE (www.inekafe.sk)

Slovenská banda kluků z Iné Kafe na čele s Vratkem Rohoňem dorazí do Holýšova i v roce 2017. A že to na Pekle dobře znají! Tuhle kapelu lze směle označit jako legendu československého punkrocku. Aby ne, vždyť na scéně jsou již od roku 1995.

HARLEJ (www.harlej.cz)

Opět nás čekají hity jako Přirození, Svařák, Malá nevěrná holka nebo Proč pocit mám. Rocková banda z Harleje přitom nebude na Pekelném ostrově žádným nováčkem.

WALDA GANG (www.waldagang.cz)

Estráda světové třídy v podání rockového zpracování českého legendárního zpěváka Waldemara Matušky dorazí na Pekelný ostrov 2017. Můžeme se tak těšit na velkolepou show doplněnou o pyro efekty a spoustu známých hitů v rockovém hávu.

TRAUTENBERK (www.bandzone.cz/trautenberk)

Že nevíte co je to tanz-metal? Pak jste ještě nikdy nebyli na koncertu téhle klatovské party a je třeba doplnit mezeru ve vzdělání. Trautenberk byl jedním z největších překvapení Pekelného ostrova 2016.

RYBIČKY 48 (www.rybicky48.cz)

Pankáči z Kutné Hory, to jsou Rybičky 48. Můžeme se těšit na songy jako Vážené dámy, Zamilovaný/Nešťastná nebo Emily. Rybičky hrají pop-punk. Jak sami ale říkají: "Jedná se pouze o označení hudebního stylu, životní styl takového typu neexistuje, my se k němu nehlásíme a JE to blbost."

VYPSANÁ FIXA (www.vypsanafixa.cz)

Pardubická kapela v čele s Márdym je festivalovou stálicí a nesmí chybět ani na Pekelném ostrově. Poetické texty a známé melodie. Kdo by neznal Dezoláta nebo Mažoretku?

METALINDA  (www.metalinda.sk)

Už viac ako 30 rokov v plnom nasadení funguje slovenská kapela METALINDA. Nováček Pekelného ostrova, ale zároveň zkušený matador na hudebním poli známý i v ČR. To je slovenská Metalinda!

TRAKTOR (www.traktor-rock.cz)

Počátek kapely Traktor můžeme datovat na jaro 2001, kdy se dali dohromady bývalí členové kapel Tarantula a Wizard, tzn. Standa Balko, Martin Kapek a Karel Ferda. Tohle trio zhruba po roce doplnili Pavel Balko ( dříve taky Tarantula ) a Petr Bartošek. Tím vzniká stěžejní platforma Traktoru. Tahle rocková formace si za svoji dobu vytvořila velkou fanouškovskou základnu, která stále roste!

KRUCIPÜSK (www.krucipusk.cz)

Není třeba se obávat, že by se v případě posledního CD Boombay (čti bumbej) tihle ostřílení harcovníci jali na koncertech meditovat a pálit tyčinky s vůní santalového dřeva. Všímavý čtenář jistě pochopil jazykovou hříčku, a tak je jasné, že tahle pekelná rikša pojede z pořádně prudkého kopce.

 

DOGA (www.dogamusic.cz)

 Úderný hard-rock z Karviné v podání Dogy nebude ani v roce 2017 na festivale Pekelný ostrov chybět.

DOCTOR P.P. (www.doctorpp.cz)

Doctor PP je zdravý a plný síly, o čemž svědčí i název jeho nového alba! Rocková jízda v podání Doctora PP se uskuteční i v rámci Pekelného ostrova 2017.

 

KOMUNÁL (www.komunalniodpad.cz)

Komunál, dříve také Komunální odpad je rocková kapela z Chlumce nad Cidlinou založená v roce 1989 tamtéž. Lídrem skupiny je zpěvák Luboš Suchánek. Další členové kapely jsou Jarda Bárt Novák (klávesy), David Hlaváček (bicí), Pavel Erny Hanuš (kytara), Filip Litera (baskytara), Radek Plachetka (kytara). Komunál má velké množství příznivců, což nelze na festivalech přehlédnout.

SEPTIC PEOPLE (www.septic.cz)

Skupina SEPTIC PEOPLE začala působit na hudební scéně od roku 2010. Hrají to, co je baví, ale styl se opírá o tvrdé kytary, zpěv a úderné bicí. Žánr je směsicí punku, rocku, místy až metalu, ale nechybí prvky rock´n´rollu či poctivého českého bigbeatu.

Interloud (www.bandzone.cz/interloud)

Kapela z Holýšova valící se mezi  metalem - rockem - hc - punkem - big beatem. Jak sami říkají:  Jsme směsicí různých stylů sami se nikam neřadíme jdeme svojí cestou umění i neumění:) naší tvorbu nazýváme InterCore.

 

Warm-up večírek

MASH (www.mashrock.cz)

Plzeňská rocková partička MASH vydala na jaře novou desku a v rámci letních koncertů ji představí na Pekelném ostrově. Vystoupí s nimi i zajímavý hosté takže se máte na co těšit!

 

ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA (www.zvlasny-skola.cz)

Svérázná a osobitá kapela produkující svižný punk-rock brázdí pódia už od roku 1992. Poznávacím znamením Zvlášňý školy byl od počátku charakteristický zvuk harmoniky. Pro další růst popularity skupiny mělo zásadní význam debutové album Na české záchytce I vydané v roce 1993, obsahující původní, dost syrové kompozice.

KABÁT REVIVAL PLZEŇ (www.kabatrevival.cz)

V Holýšově dobře známá kapela, která pravidelně otevírá Pekelňák. I letos se můžeme těšit na známé hity této české kapely.

 

 

 

 

 

 

 

 

Holýšov 6.-7.7.2018