O festivalu

Že je pekelný? O tom žádný pochyb. Je pekelně dobrý. První ročník uvedla více jak třicítka kapel, a to hned na třech scénách. Představila se řada českých interpretů - Wohnout, Vypsaná fixa, Walda gang, Krucipüsk, Tleskač a řada dalších. Zahraničí reprezentovali slovenské punk rockové hvězdy Iné kafe.

Druhý ročník navázal úspěšně na první. Na rozdíl od prvního nám přálo i počasí! Na festivalu se představilo 24 interpretů jako např. Rybičky 48, Škwor, UDG, Doga, Walda gang, Harlej, Vilém Čok, Xindl X, Sto zvířat, Aleš Brichta, Jaksi taksi a další.

Třetí ročník byl opět výrazným posunem vpřed a stal se největším rockovým open-airem v západních Čechách. Na festivalu se představily britští Slade, slovenští Horkýže Slíže a Iné kafe. Z českých kapel vystoupily např. Škwoři, Tři sestry, Harlej, Arakain, Vypsaná fixa, Rybičky 48 a mnoho dalších.

V roce 2015 je cílem navázat na předchozí léta. Mezi již potvrzené kapely patří britští Smokie, či slovenští Horkýže slíže. Z českých kapel vystoupí opět rocková špička. Lístky lze koupit již od září 2014 - viz. předprodej.

A proč ostrov? Festival se odehrává skutečně na ostrově o rozloze 2,5 Ha. Okolí tvoří z části náhon a z části řeka Radbuza. Jediným přístupem do areálu je tak most přes Radbuzu, kde jsou zároveň umístěny i kasy a vstupní koridory. Areál je po celém obvodu obehnán stromy, které zajišťují v případě tropického počasí alespoň trochu stínu. Povrch je travnatý. Stanové městečko i festivalové parkoviště je vzdáleno jen pár desítek metrů od areálu. Pro návštěvníky je zajištěn plný servis nejen v areálu, ale i ve stanovém městečku.

Festival se nachází několik metrů od hlavní silnice č. 22 ve směru Plzeň-Domažlice-Folmava, a je tak výborně dostupný! Pro dopravu lze využít i MHD - v Holýšově staví jak vlak, tak i autobus.

Termín konání:
Pekelný ostrov se bude v roce 2015 konat 9. - 11.7. Místo konání a poloha zůstává stejná - viz. poloha. Zahajujeme již ve čtvrtek Warm-up večírkem, který je pro všechny zdarma.

Kde všude nás najdete?
Pokud vás zajímají novinky o festivalu a nechcete propásnout nabídky na nákup zvýhodněných lístků, soutěží apod. přidejte se k nám na sociálních sítích jako Facebook, či Twitter.

    

 

 

DDDD

 

Holýšov 6.-7.7.2018