Program 2018

Účinkující na Pekelném ostrově 2018 zveřejňujeme postupně. Během následujících měsíců tak stejně jako v předchozích letech představíme postupně zhruba dvacítku kapel, které se představí v Holýšově v roce 2018. Sledujte web a náš festivalový Faccebook!

URIAH HEEP / GB (www.uriah-heep.com)

Britská legendární hard rocková kapela z konce 60. let, premiérově na Pekelném ostrově. Uriah Heep jsou považováni za zakladatele hardrocku a společně s Led Zeppelin, Black Sabbath a Deep Purple patří ke čtyřlístku kapel, jež v sedmdesátých letech udával směr, kudy se tento hudební směr vyvíjel.

CHINASKI (www.chinaski.cz)

Na Pekelný ostrov dorazí Michal Malátný se svoji bandou. Kapelu sice čeká obměna některých členů, ti hlavní ale zůstávají!! Jedni z největších hitmakerů v ČR, to jsou Chinaski. Uslyšíme Hlavolam, Stížnost, Dobrák od kosti, Víno, Drobná paralela a mnoho dalších! Chinaski vystoupí exkluzivně jako na jediném festivalu v Plzeňském kraji v rámci festivalového léta.

ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ (www.arakain.eu)

Na holýšovský „Pekelňák“ dorazí Lucie Bílá s Arakainem, kteří si do Holýšově vracejí pro velký úspěch z roku 2015. Opět se můžeme těšit na spojení české nejpopulárnější zpěvačky a metalové legendy, se kterou Lucie Bílá před více jak třiceti lety začínala.

RYBIČKY 48 (www.rybicky48.cz)

Pankáči z Kutné Hory, to jsou Rybičky 48. Můžeme se těšit na songy jako Vážené dámy, Zamilovaný/Nešťastná nebo Emily. Rybičky hrají pop-punk. Jak sami ale říkají: "Jedná se pouze o označení hudebního stylu, životní styl takového typu neexistuje, my se k němu nehlásíme a JE to blbost."

VYPSANÁ FIXA (www.vypsanafixa.cz)

Pardubická kapela v čele s Márdym je festivalovou stálicí a nesmí chybět každoročně ani na Pekelném ostrově. Poetické texty a známé melodie. Kdo by neznal Dezoláta nebo Mažoretku?

IVAN MLÁDEK A BANJO BAND (www.mladekivan.cz)

Legendární tuzemská kapela, která je na scéně již více než čtyřicet let! Ivan Mládek a jeho Banjo Band. Nejsou to jen nadčasové písně, které si můžou zazpívat diváci několika generací, ale i humorné scénky, které dokážou svou bezprostředností pobavit celé publikum. Na koncertě zazní známé písně prokládané humorným mluveným slovem a vystoupením komiků.

HARLEJ + SYMFONICKÝ ORCHESTR (www.harlej.cz)

Jedinečná hudební událost pro hudební fajnšmekry. Harlej vystoupí unikátně pouze na Pekelném ostrově v doprovodu symfonického hudebního orchestru s Otou Balážem. V rozšířené formě tak uslyšíme hity jako Přirození, Svařák, Malá nevěrná holka nebo Proč pocit mám. Rocková banda z Harleje přitom nebude na Pekelném ostrově žádným nováčkem. Těišt se můžeme i na nové kousky z posledního alba "Hodný holky zlý kluky chtěj".

DYMYTRY (www.dymytry.cz)

Těžce extrovertní kapela hrající Psy-core. Pořádný nářez a originální aranžmá. Kapela Dymytry je přitom na západě Čech dobře známá, což platí dvojnásobně v případě holýšovského publika.

 

DOGA (www.dogamusic.cz)

Úderný hard-rock z Karviné v podání Dogy nebude ani v roce 2016 na festivale Pekelný ostrov chybět.

 

KRUCIPÜSK (www.krucipusk.cz)

Není třeba se obávat, že by se v případě posledního CD Boombay (čti bumbej) tihle ostřílení harcovníci jali na koncertech meditovat a pálit tyčinky s vůní santalového dřeva. Všímavý čtenář jistě pochopil jazykovou hříčku, a tak je jasné, že tahle pekelná rikša pojede z pořádně prudkého kopce.

TRAUTENBERK (www.trautenberktanzmetal.cz)

Kuba, Anče, Hajnej a celá tahle veselá kopa je na Pekelném ostrova jako doma. Krkonošský dance-metal je na tuzemské scéně skutečným zjevením a málo kdo dokáže tolik rozhýbat festivalový kotel jako právě Trautenberk.

KERN (www.kern-remember.com)

Rocková legenda, která s přestávkou působí na tuzemské festivalové scéně již od roku 1981. Na Pekelném ostrově se představí vůběc poprvé.

TURBO (www.turbo-rock.cz)

Turbo nás baví již od roku 1981 a kapela se nebojí ani festivalů. Na návštěvníky čekají nesmrtelné hity jako Hráč, Láska z pasáží, či Chtěl jsem mít. Kapela hraje ve složení Mirek Chrástka, Martin Laul, Jirka Lang a Petr „Bob“ Šťastný. Kapela vydala za dobu svojí existence již 28 CD! Na Pekelném ostrově 2016 kapela pokřtí nové DVD "35" live.

 

 

 

 

 

 

 

Holýšov 6.-7.7.2018