O Pekelném ostrově

Ostrovy v České republice by se daly spočítat na jedné ruce. Existuje však jeden v Holýšově, který je něčím výjimečný. Každoročně se na tomto ostrově odehrává nezapomenutelný rockový open-air festival Pekelný ostrov. Festival spařil světlo světa již v roce 2012, a to na zelené louce lemované řekou Radbuzou. Festival je rok od roku oblíbenější, návštěvníci se k nám sjíždí ze všech koutů ČR a v posledních letech i z německého pohraničí. Jako jeden z mála festivalů se zaměřuje i na starší publikum.

Již tradičně startuje festival čtvrteční warm-up párty u vstupu do areálu, v pátek a v sobotu se na dvou pódiích Pekelného ostrova střídají přední české a slovenské rockové kapely, doplněné vždy o zahraniční hosty. Součástí areálu je příjemná chill-out zóna v podobě pláže u splavu řeky Radbuzy. Pro návštěvníky se snažíme zajistit ten nejlepší festivalový servis. Jen pár metrů od areálu se nachází prostor pro stanové městečko a parkování. Od roku 2022 nabízí festival i možnost ubytování ve PREMIUM kempu. K dispozici jsou také sprchy, splachovací wc, úschovna nebo stanice pro dobíjení mobilních telefonů.

Od roku 2019 funguje na festivalu cashless systém, tedy bezhotovostní systém plateb. Součástí každého ID náramku je čip, díky kterému lze platit na všech prodejních místech festivalu.

Pekelný ostrov
Pekelný ostrov
Pekelný ostrov