358651751_667187302106196_7630194278764553858_n(1).jpg

Necelé dva měsíce do vypuknutí Pekla!

May 22, 2024

Do začátku 11. ročníku Pekelného ostrova zbývají méně než dva měsíce a my Vám přinášíme krátký souhrn kapel, které v Holýšově vystoupí!

Pro řadu z Vás je už tradičně největším lákadlem zahraniční skupina. Letos do Holýšova zavítá, vůbec poprvé, legendární německá kapela GUANO APES. Kariéra Guano Apes odstartovala vítězstvím ve slavné hudební televizní soutěži „Local Heroes“. Právě tam zazněl jejich megahit Open Your Eyes, který se objevil i na jejich debutové desce a dodnes je to jeden z nejznámějších hitů této kapely.

Po delší pauze se na Peklo vrací stálice české rockové scény DIVOKEJ BILL. Kapela je známá i pro svá živá vystoupení, které jsou plné energie a pohody. Mají na kontě devět studiových alb, z nichž nejnovější s názvem „Bazilišek“ vyšlo minulý rok. Z jejich klasik jistě zazní hity jako jsou „Plakala“, „Kořala“ a „Malování“.

Další legenda českého rocku, která u nás nesmí chybět jsou TŘI SESTRY. Jejich jedinečná kombinace poetické hudby, osobitého humoru a nakažlivé energie zapříčinila to, že kapela příští rok oslaví už 40 let na hudební scéně. Za tu dobu odehráli nespočet koncertů, i když v nejednom rozhovoru Fanánek přiznal, že si na spoustu koncertů, díky své zálibě v alkoholu, ani nepamatuje. Sám říká: „ Nevím, co je horší, jestli suchý Fanánek, nebo hrozná švanda, která končí ve dvou třetinách, protože pěvec se zhroutí na zem.“

Z Kutné Hory dorazí i letos RYBIČKY 48. Kapela, s původním názvem Banánové rybičky, si získala srdce fanoušků po celé republice díky své chytlavé hudbě, vtipným textům ze života a energickým živým vystoupením. To, že jsou kluci banda vtipálků potvrzuje i fakt, že frontman kapely Kuba Ryba chtěl pojmenovat svého syna Zeus, aby když ho učitelka ve škole vyvolá s oslovením „Zeusi!“, ji mohl opravit „DIE!“.

Na pódiu se představí i kapela, která minulý rok oslavila 25 let na české hudební scéně ŠKWOR. K této události vydali své v pořadí již jedenácté album nazvané „Sobě věrnej!“. Dnes už si málokdo vzpomene, že i tato skupina začínala pod jiným jménem - Skwar. Skupina se může pyšnit svým našlapaným repertoárem, protože písně jako „Síla starejch vín“ nebo „Sraž nás na kolena“ znají rockeři i v nejzapadlejších částech republiky.

Další, kdo nesmí chybět snad na žádném pořádném rockovém festivalu, takže tomu nebude jinak ani u nás, je skupina HARLEJ. V minulém roce vydali desku s názvem „Zatím je to dobrý“. Kromě titulní písně si spousta z nás oblíbila i další pecky jako třeba „Svatební košile“, která bubeníka skupiny Libora Fantu inspirovala na tolik, že před zazněním této písně, ve vyprodané Lucerně, požádal svou přítelkyni o ruku. Ti z Vás, kdo mají radši starou dobrou klasiku se bát nemusí, protože bez „Přirození“, „Svařáku“ nebo „Strážních andělů“ by kapela z pódia neodešla.

V květnu jsme Vám odtajnili dvě zbývající kapely, na které jste čekali. První z nich bylo DYMYTRY. Kapela minulý rok oslavila 20 let na hudební scéně vyprodanou O2 arénou. Pro někoho to mohla být spíš tak trochu smutná oslava, protože narozeninový koncert byl zároveň posledním a rozlučkovým pro frontmana Protheuse, kterého nahradil Noid Bárta. S novým zpěvákem v čele kapela vydala už několik songů a my jsme zvědaví, jak jim to bude šlapat před živým publikem!

Druhým odtajněným byla skupina TRAKTOR. Tuhle partičku okolo Martina Kapeků netřeba dlouze představovat. I když možná málokdo z Vás ví, že výše zmiňovaný frontman byl původně bubeníkem kapely. Další zajímavostí, kterou se zpěvák netají je, že nejvíce inspirace pro texty získává při řízení auta neb sekání trávy. Mezi největší hity kapely patří „Krásnej novej svět", „Defenestrace" a „Letokruhy".

Další kapela, která vystoupí na Pekle a spoustu z Vás udělala její účast radost je KOMUNÁL. Za více jak 30 let své existence mají na kontě několik alb, nespočet koncertů a tour po celé republice. To poslední odjeli letos na jaře společně s kapelou bývalého zpěváka skupiny Dymytry Protheusem. Ti větší pamětníci si můžou kapelu pamatovat ještě pod názvem Komunální odpad, která brázdila cesty ke kulturákům pohřebním vozem. Na koncertech se dnes potkávají hity z obouch období a je to minimálně stejně tak velký nářez jako před třiceti lety.

Kdo Vás zaručeně nenechá chladnými a dorazí do Holýšova je skupina WALDA GANG. Jestli lze o někom říci, že z nich energie doslova srší, tak je to Miro Šmajda a spol. Jejich koncerty jsou prostě show a hity jako „Je tu léto“, „Na jednu noc“ nebo „Čert ví…“ patří ke každé pořádné letní pařbě.

Z Klatov dorazí kapela pyšnící se vlastním stylem, který nazývají „tancmetal“ - TRAUTENBERK. Skupina je ikonická pro své svérázné kostýmy a show plnou humoru a energie.

O společné zálibě všech festivalových pařmenů, tedy alkoholu, zahraje kapela ALKEHOL.

Další kapelou Pekelného line-upu je VYPSANÁ FIXA, která má na svém kontě několik ocenění z ankety Anděl a v roce 2018 získali dokonce Českého slavíka z kategorie „Nejoblíbenější rocková skupina“.

Skupina DOGA, v čele se zpěvákem a kytaristou Romanem "Izzim" Izaiášem, která jela turné i na samotné legendární Route 66, dorazí i k nám do Holýšova! Kromě odehrání koncertů v pěti amerických městech, stihli na této ikonické silnici natočit i videoklip k songu Route 66.

Z Nitry přijede slovenské punk-rocková kapela HORKÝŽE SLÍŽE. Nejznámější hity této partičky, známé nejen na Slovensku, ale i u nás jsou „Silný refrén“, „Malá Žužu“ nebo „Mám v p… na lehátku“.¨

Na Pekle vystoupí i kapela PANOPTIKO, která na českou hudební scénu vletěla jako uragán. Zajímavostí je, že skupina se skrývá se pod pseudonymy a na veřejnosti vystupuje v maskách. To jen umocňuje jejich tajemnou image a dodává kapele na atraktivitě.

Do Holýšova se chystá i TOTÁLNÍ NASAZENÍ. Pokud máte rádi přímočarý melodický punkrock, Totáči jsou pro Vás to pravé. Nejznámější hity jsou „Balkánská“, „Australská“ nebo „Černobílý Svět“.

Ze severu přijede DE BILL HEADS. Kapela s frontmanem Honzou Havlíčkem je častým hostem na turné skupiny Tři sestry.

Poprvé k nám na Pekelný ostrov přijede největší legenda českého bigbítu, která je na scéně skoro 60 let! Kapela BRUTUS. Brutus je nestárnoucí klasika, kterou poslouchají takřka všechny generace, a tak není divu, že stále vyprodávají "kulturáky" po celé republice.

Dvě poslední nezmíněné kapely potěší především místní. Jako již tradičně zahraje Holýšovský INTERLOUD. O kousek delší cestu bude mít SEPTIC PEOPLE, jejichž nejznámější hit je „Možná“ s Tomášem Hrbáčkem ze skupiny Harlej.

Letošní line-up je našlapaný od začátku až do konce. Samozřejmě jako vždy u nás nejde jenom o muziku. V areálu najdete kromě nespočet barů a stanů s pivem i Gastro zónu plnou skvělého jídla, pláž s hrami nebo novinku z minulého roku Šipkařskou zónu.

Ti, co mají rádi pohodlí, si můžou stále zakoupit své místo v Premium kempu (https://pekelnyostrov.cz/festival/premium-kemp) .

Samozřejmě ani letos jsme nezapomněli na rockery, kteří jezdí na Peklo s karavanem, kteří mají možnost vybírat hned z několika variant.

Aktuální cena celofestové vstupenky je 1350,-. Pro letošní rok jsme vyslyšeli Vaše přání a přidali možnost zakoupit jednodenní vstupenku. Aktuální cena jednodenní vstupenky je 990,-.

Všechny vstupenky zakoupíte na www.vstupenkovna.cz nebo v našich kamenných předprodejích. Informace o kamenných předprodejích najdete na https://www.vstupenkovna.cz/4-kamenny-predprodej.html.

Tak na viděnou na Pekle!